TERKOS GÖLÜ’NDE YASADIŞI TİCARİ BALIK AVCILIĞI YAPANLARA YÖNELİK DENETİM

İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü çalışma programı kapsamında Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ve Arnavutköy İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü su ürünleri kontrol görevlilerince, Sivil Toplum Örgütü olarak İstanbul Amatör ve Sportif Balıkçılık Derneği  (İSOBDER) gönüllülerinin gözlem amaçlı katılımı ile Terkos Gölünde yasadışı ticari balık avcılığı yapanlara yönelik denetim yapılmıştır.

Yapılan denetimlerde avcılığa uygun olmayan istihsal av malzemeleri olarak 4.000 metre uzatma misina ağlara el konulmuştur.

Denetim esnasından misina ağlar içinde bulunan canlı çıkan yaklaşık 500 kg muhtelif balıklar canlı olduklarından tekrar doğal yaşam alanları olan Terkos Gölüne iade edilmiştir.

El konulan istihsal av malzemeleri mülkiyeti kamuya geçirilmesi için Arnavutköy İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü deposuna yediemine kaldırılmıştır. Uyarılara uymayan ve yasa dışı su ürünleri avcılığı yapan 4 kişiye idari para cezası uygulanmıştır. 20.10.2021 / GÖSTERIM SAYSI : 19 / ARŞIV

isobder

2015 yılında kuruldu

You may also like...