ARNAVUTKÖY, BEYKOZ, SARIYER, SİLİVRİ ve ŞİLE İLÇESİNDE BULUNAN 14 GÖLETE TOPLAM 573.500 ADET SAZAN YAVRUSU BIRAKARAK BALIKÇIMIZI VE KAYNAKLARIMIZI DESTEKLİYORUZ

Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ’nin büyük önem verdiği, kırsal bölgelerde yaşayan vatandaşlarımızın kaliteli, ucuz ve sağlıklı gıda ihtiyaçlarının karşılanması, ticari ve sportif amaçlı balıkçılığın desteklenmesi, su ürünleri kaynaklarının sürdürülebilir kullanılması ve kaynaklarımızın gelecek nesillere aktarılması için, su ürünleri kaynaklarımızı balıklandırmaya devam ediyoruz.

Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğümüz tarafından, yürütülen “Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi” kapsamında Edirne İl Tarım ve Orman Müdürlüğü İpsala Su Ürünleri Üretim İstasyonu tesislerinde üretilen 573.500 adet sazan balığı yavrularından 40.000 adeti, 24.08.2021 tarihinde İl Müdürümüz Ahmet Yavuz KARACA, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürümüz Sabri İrfan SOYSAL ve teknik personeller ile sivil toplum kuruluşlarının (İSOBDER, ARAVDER) da katılımıyla Arnavutköy ilçesinde yer alan Mavi Göl’e bırakılmıştır.

Aynı gün içerisinde 533.500 adet yavru sazan balığı da Arnavutköy, Beykoz, Sarıyer, Silivri ve Şile’de bulunan 13 Göletimize, balıkçılarımız ve bölgedeki vatandaşlarımızın katılımı ile salınmıştır.

2015 yılından itibaren yürütmekte olduğumuz balıklandırma projemiz, geçmiş yıllarda göletlere bıraktığımız balıklarla beraber şuan 1.087.500 adete ulaşmıştır. Ülkemiz biyoçeşitliliğinin korunması ve su ürünleri kaynaklarımızın gelecek nesillere aktarılabilmesi için av aracı, balık boyu, av zamanı ve yer yasaklarına uyulması suretiyle balık başta olmak üzere su ürünlerinin en az bir kez üremelerine imkân tanınması büyük önem arz etmektedir. 25.8.2021 / GÖSTERIM SAYSI : 25 / ARŞIV

isobder

2015 yılında kuruldu

You may also like...