TERKOS GÖLÜNDE KAÇAK OLARAK AVLANAN 60’DAN FAZLA CANLI BALIK TEKRAR SUYA BIRAKILDI

İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü çalışma programı kapsamında su ürünleri kontrol görevlileri ile Sivil Toplum Örgütleri olarak İSOBDER (İstanbul Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Derneği) ve AAVDER (Arnavutköy Avcılar Derneği) gönüllülerinin gözlem amaçlı katılımı ile birlikte Terkos Gölü’nde yasadışı ticari balık avcılığı yapanlara yönelik denetim ve kontroller yapılmıştır.

Yapılan denetimlerde içme suyu havzasına kaçak moloz döktüğü tespit edilen 2 kişiye idari para cezası uygulanmış ve döktükleri Molozlar kaldırtılmıştır.

Yapılan denetimlerde uygun olmayan istihsal av malzemeleri olarak 800 metre uzatma misina ağ ve 7 takım büyük boy ağa el konulmuştur.

Denetim esnasında ağlarının içinde bulunan ve canlı oldukları tespit edilen 60’dan fazla yaklaşık olarak 200 kg ağırlığında muhtelif balıklar tekrar doğal yaşam alanları olan iç sulara iade edilmiştir.

El konulan istihsal av malzemeleri mülkiyeti kamuya geçirilmesi için Arnavutköy İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü deposuna yediemine kaldırılmıştır.

Denetimler sonucunda 5 kişi hakkında 27.324 TL idari para cezası uygulanmıştır.

30.4.2021 / GÖSTERIM SAYSI : 20 / ARŞIV

isobder

2015 yılında kuruldu

You may also like...