TERKOS GÖLÜNDE KAÇAK OLARAK AVLANAN 400’DEN FAZLA CANLI BALIK TEKRAR SUYA BIRAKILDI

İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü çalışma programı kapsamında Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü, Arnavutköy İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Çatalca Kestanelik Jandarma ekipleri, Yassıören Jandarma ekipleri ve Sivil Toplum Örgütleri olarak İSOBDER (İstanbul Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Derneği) ve AAVDER (Arnavutköy Avcılar Derneği) gönüllülerinin gözlem amaçlı katılımı ile birlikte Terkos Gölü’nde yasadışı ticari balık avcılığı yapanlara yönelik denetim ve kontroller yapılmıştır.

Yapılan denetimlerde uygun olmayan istihsal av malzemeleri olarak 8.400 metre uzatma misina ağ ve 8 takım büyük boy ağa el konulmuştur.

Denetim esnasında ağlarının içinde bulunan ve canlı oldukları tespit edilen 400’den fazla yaklaşık olarak 1.100 kg ağırlığında muhtelif balıklar tekrar doğal yaşam alanları olan iç sulara iade edilmiştir.

El konulan istihsal av malzemeleri mülkiyeti kamuya geçirilmesi için Arnavutköy İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü deposuna yediemine kaldırılmıştır.

4 kişi hakkında idari para cezası uygulanmıştır.

25.4.2021 / GÖSTERIM SAYSI : 17 / ARŞIV

isobder

2015 yılında kuruldu

You may also like...