BÜYÜKÇEKMECE VE TERKOS GÖLLERİNDE DENETİMLER DEVAM EDİYOR

16.02.2023-21.02.2023-23.02.2023 tarihleri arasında de İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü çalışma programı kapsamında   Sazlıdere Barajı, Büyükçekmece ve Terkos Gölünde yasadışı ticari balık avcılığı yapanlara yönelik denetim yapılmıştır.
İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Arnavutköy İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Büyük Çekmece İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Su Ürünleri Kontrol görevlileri, İstanbul Çevre Jandarma ekiplerince icra edilen, Sivil toplum kuruluşu İSOBDER – İstanbul Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Derneğinin gözlem amaçlı katılımlarıyla denetim ve kontroller yapılmıştır. 
Yapılan denetimlerde yasadışı ticari avcılıkta istihsal av malzemesi olarak kullanılan toplam 8,500 metre uzatma monofilament misina ağa el konulmuştur.  
Ağlar içerisinden çıkan yaklaşık 600 kg çeşitli türdeki muhtelif canlı balık doğal yaşam alanları olan Büyükçekmece ve Terkos Gölüne geri bırakılmıştır. 
El konulan istihsal av malzemeleri mülkiyeti kamuya geçirilmesi için yedd – i emin kaldırılmıştır. Yasadışı ticari balık avcılığı yapanlara yönelik 7 kişi hakkında toplam; 
119.927 TL İdari Para Cezası uygulanmıştır.

isobder

2015 yılında kuruldu

You may also like...