BÜYÜKÇEKMECE GÖLÜNDE YASADIŞI TİCARİ BALIK AVCILIĞI DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

04.03.2023 tarihinde İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü çalışma programı kapsamında Büyükçekmece Gölünde yasadışı ticari balık avcılığı yapanlara yönelik denetim yapılmıştır.
İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü, Arnavutköy İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Büyükçekmece İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Su Ürünleri Kontrol görevlileri, ve Sivil toplum kuruluşu İSOBDER – İstanbul Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Derneğinin gözlem amaçlı katılımlarıyla denetim ve kontroller yapılmıştır. 
Yapılan denetimlerde yasadışı ticari avcılıkta istihsal av malzemesi olarak kullanılan toplam 12.800 metre uzatma monofilament misina ağa el konulmuştur.  
Ağlar içerisinden çıkan yaklaşık 700 kg çeşitli türdeki muhtelif canlı balık doğal yaşam alanları olan Büyükçekmece Gölüne geri bırakılmıştır. 
El konulan istihsal av malzemeleri mülkiyeti kamuya geçirilmesi için yedd – i emin kaldırılmıştır. Yasadışı ticari balık avcılığı yapanlara yönelik 5 kişi hakkında toplam; 82.802 TL İdari Para Cezası uygulanmıştır.

isobder

2015 yılında kuruldu

You may also like...