BÜYÜKÇEKMECE GÖLÜ KAÇAK SU ÜRÜNLERİ AVCILIK UNSURLARINDAN TEMİZLENİYOR

20.10.2022 tarihinde İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü çalışma programı kapsamında Büyükçekmece Gölü’nde yasadışı ticari balık avcılığı yapanlara yönelik denetim yapılmıştır.

İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü, Arnavutköy İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Büyük Çekmece İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Çatalca İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Su Ürünleri Kontrol görevlileri, İBB Deniz Zabıta Amirliği, İBB Deniz Hizmetleri  Şube Müdürlüğü, Büyükçekmece Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri ile birlikte yapılan denetimlerde yasadışı ticari avcılıkta istihsal av malzemesi olarak kullanılan toplam 4.300 metre uzatma monofilament misina ağ, 15 takım büyük boy da pinter ağ, 12 takım kerevit sepeti, 4 adet sahipsiz teknelere el konulmuştur.  

Ağlar içerisinden çıkan yaklaşık 100 kg çeşitli türdeki muhtelif canlı balık doğal yaşam alanları olan Büyükçekmece Gölüne geri bırakılmıştır. 

El konulan istihsal av malzemeleri mülkiyeti kamuya geçirilmesi için yediemine kaldırılmıştır. Yasadışı ticari balık avcılığı yapanlara yönelik 1 kişi hakkında toplam 7.429TL İdari Para Cezası uygulanmıştır. 21.10.2022 / GÖSTERIM SAYSI : 44 / ARŞIV

isobder

2015 yılında kuruldu

You may also like...