Terkos ve Büyükçekmece Gölleri’nde Yasadışı Ticari Balık Avcılığı Yapanlara Yönelik Denetim

02.01.2021 ve 03.01.2021 tarihlerinde İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü çalışma programı kapsamında Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ve Arnavutköy İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü su ürünleri kontrol görevlileri, Arnavutköy Yassıören Jandarma Komutanlığı ile Sivil Toplum Örgütleri olarak İSOBDER (İstanbul Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Derneği) ve Arnavutköy Balıkçılar Derneği ekiplerinin gözlem amaçlı katılımı ile birlikte Terkos ve Büyükçekmece Gölleri’nde yasadışı ticari balık avcılığı yapanlara yönelik denetim yapılmıştır.

Yapılan denetimlerde avcılığa uygun olmayan istihsal av malzemeleri olarak her iki gölde toplam 2.900 metre uzatma misina ağ, 1.000 metre pareketa, 150 metre küçük boy kerevit sepetine el konulmuştur.

Denetim esnasından misina ağlar içinde bulunan canlı 1.500-1.600 adet yaklaşık 3 ton muhtelif balıklara el konulmuştur. El konulan bu su ürünleri canlı olduklarından tekrar iç sulara iade edilmiştir.

El konulan istihsal av malzemeleri mülkiyeti kamuya geçirilmesi için Arnavutköy İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü deposuna yediemine kaldırılmıştır. Uyarılara uymayan 3 kişiye idari para cezası uygulanmıştır.

isobder

2015 yılında kuruldu

You may also like...