TERKOS GÖLÜNDE KAÇAK OLARAK AVLANAN 80 CİVARINDA CANLI BALIK TEKRAR SUYA BIRAKILDI

İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü çalışma programı kapsamında Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü, Arnavutköy İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Yassıören Jandarma ekipleri, Sivil Toplum Örgütleri olarak İSOBDER (İstanbul Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Derneği) gönüllülerinin gözlem amaçlı katılımı ile birlikte Terkos Gölünde yasadışı ticari balık avcılığı yapanlara yönelik denetim ve kontroller yapılmıştır.

Yapılan denetimlerde uygun olmayan istihsal av malzemeleri olarak 300 metre uzatma misina ağ ve 11 takım pinter ağa el konulmuştur.

Denetim esnasında misina ağlarının içinde bulunan ve canlı oldukları tespit edilen 80 civarında yaklaşık olarak 200 kg ağırlığında muhtelif balıklar tekrar doğal yaşam alanları olan iç sulara iade edilmiştir.

El konulan istihsal av malzemeleri mülkiyeti kamuya geçirilmesi için Arnavutköy İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü deposuna yediemine kaldırılmıştır.

Ayrıca 1 kişiye patlayıcı silah ile balık avcılığı yaptığı için 10.000 TL idari para cezası uygulanmıştır. 14.3.2021 / GÖSTERİM SAYSI : 15 / ARŞİV

isobder

2015 yılında kuruldu

You may also like...