GELENEKSEL 5.KALBİN İÇİN OLT AT ETKİNLİĞİ

Sarıyer Belediyesi ve Türk Kalp Vakfı’nın ortaklaşa düzenlediği ‘Kalbin İçin Olta At’ etkinliğinde oltalar bu kez kalp sağlığına dikkat çekmek için atıldı. 

 Açılış konuşmasını yapan Türk Kalp Vakfı Başkanı Kenan Güven; “Sağlıklı ve daha hareketli yaşam alışkanlıklarını kazanmak için, açık havada yürüyüşler yapmalı, hatta imkanımız varsa ve böyle güzel bir çevrede yaşıyorsak bunun tadını çıkarmalı ve balık tutmalıyız, Sağlıklı ve dengeli beslenmeliyiz. Kalp sağlığı için önemli gıdalardan biri olan balık tüketiminin önemine değinen uzmanlarımızın tavsiyelerine uymalıyız” diye konuştu.

Sarıyer Belediyesi ve Türk Kalp Vakfı’nın tarafında ortaklaşa düzenlediği ve geleneksel hala gelen ‘Kalbin İçin Olta At’ etkinliği Sarıyer Merkez’de yapıldı.  Etkinlik alanını dolduran konuklar oltalarını bu kez kalp sağlığına dikkat çekmek için attı. Konuşmalarında tütün ve tütün mamullerinin kalp sağlığına verdiği zarara dikkat çeken uzmanlar ise basit önlemlerle sağlıklı bir yaşam sürdürmenin mümkün olduğunu vurgulandı. Kalp sağlığını korumada sporun büyük öneme sahip olduğunu, sağlıklı bir yaşam için haftada en az iki öğün balık tüketilmesi gerektiğini vurgulandı.

 Etkinliğe destek veren İstanbul Amatör ve Sportif Olta Balıkçıları  Derneği ‘’ İSOBDER ‘’ tarafında etkinlik alanında yapılan balık yakalama etkinliği ile katılan konuklara olta attırarak stres atmalarını sağladı.

https://www.instagram.com/p/CdiX0qkgE6v/

isobder

2015 yılında kuruldu

You may also like...