BÜYÜKÇEKMECE GÖLÜ’NDE SU ÜRÜNLERİ DENETİMİ

Büyükçekmece Gölü’nde yapılan su ürünleri denetiminde yasadışı avcılık yapan 15 kişiye idari para cezası uygulandı ve 1 tona yakın canlı balık tekrar doğal yaşam alanlarına bırakıldı.

14.08.2021 tarihinde İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü çalışma programı kapsamında Arnavutköy İlçe Tarım ve  Orman Müdürlüğü, Büyükçekmece İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü su ürünleri kontrol görevlileri, İBB Zabıta Daire Başkanlığı Deniz Zabıta Amirliği, Büyükçekmece Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü personelleri ve Sivil Toplum Örgütü olarak İstanbul Amatör ve Sportif Balıkçılık Derneği  (İSOBDER) gönüllülerinin gözlem amaçlı katılımı ile birlikte toplam 27 kişilik ekiple Büyükçekmece Gölü’nde yasadışı ticari balık avcılığı ve amatör balık avcılığı yapanlara yönelik denetim ve kontroller yapılmıştır.

Yapılan denetimlerde kullanımı uygun olmayan istihsal av malzemeleri olarak 15 takım olta, 1 adet tırıvırı – paraşüt ağ, 40 adet çok iğneli küspe, 5 metre boyunda büyük boy pinter ağ,  2.800 metre uzatma misina ağına el konulmuştur.  

Ağlarının içinde bulunan ve canlı oldukları tespit edilen 400’den fazla yaklaşık olarak 1 ton ağırlığında muhtelif balıklar tekrar doğal yaşam alanları olan iç sulara iade edilmiştir.

El konulan istihsal av malzemeleri mülkiyeti kamuya geçirilmesi için Arnavutköy İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü deposuna yediemine kaldırılmıştır.

Yapılan denetim esnasında 15 kişi hakkında idari para cezası uygulanmıştır. 14.8.2021 / GÖSTERIM SAYSI : 246 / ARŞIV

isobder

2015 yılında kuruldu

You may also like...