DENİZ POLİSİNE 1380 SAYILI SU ÜRÜNLERİ KANUNU KAPSAMINDA EĞİTİM VERİLDİ

  • 1
  • 2
  • 1
  • 2
  • 3

İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün; su ürünleri avcılığının sürdürülebilirliğinin sağlanması ve biyolojik çeşitliliğinin korunması amacıyla yapılan  faaliyetler aralıksız devam ediliyor. Bu kapsamda 1380 Sayılı Kanun ve ilgili tebliğ hükümleri doğrultusunda Deniz Limanı Şube Müdürlüğü Deniz Polisi ekiplerine İl Müdürlüğünün Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube personeli tarafından “Su Ürünleri Kontrol Görevlisi Eğitim Programı” düzenlendi. 31 ocak 2019 tarihinde İl Müdürü Ahmet Yavuz KARACA,NIN Deniz Limanı Şube Müdürlüğünü ziyaret ederek Deniz Limanı Şube Müdürü Hakan Serdar KIRBAŞ ile birlikte eğitim çalışmalarına iştirak ettiler.

İl Müdürü Ahmet Yavuz KARACA; eğitim programının amacının ilgili kurum ve kuruluşlar ile birlikte gerçekleştirilen koordineli denetim faaliyetlerinin etkinliğinin arttırılması ve böylece tüm sularımızdaki su ürünleri neslinin korunması ve çoğalmasını sağlamak için bu eğitimlerin çok gerekli olduğunu belirtti.

3 1 2

 

1380 sayılı su ürünleri kanonu kapsamında Deniz Polisi ekiplerine verilen eğitime katılım sağlayan  görevlilere  ‘’ Eğitime katılım  belgesi verildi.

İstanbul İl Müdürlüğümüz Balıkçılık ve Su Ürünleri Şubesi tarafından Deniz Limanı Şube Müdürlüğü ekiplerine 1380 Sayılı su Ürünleri Kanunu kapsamında  “Su Ürünleri Kontrol Görevlisi Eğitim Programı” düzenlendi.

Yaklaşık üç ay süren eğitim program sonunda düzenlenen sertifika törenine İl Müdürü Ahmet Yavuz Karaca, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Sabri İrfan Soysal ve Deniz Limanı Şube Müdürü Hakan Alparslan Kırbaş katıldı.

Törende  İl müdürü Ahmet Yavuz KARAC yaptığı konuşmada “Bu programın amacının ilgili kurum ve kuruluşlar ile birlikte gerçekleştirilen koordineli denetim faaliyetlerinin etkinliğinin arttırılması, bilinçsiz ve kaçak yapılan avlanmalara daha etkin müdahale yapılması, böylece tüm sularımızdaki su ürünleri neslinin korunmasını ve çoğalmasını sağlamak ” olduğunu belirtti.

Konuşmanın ardından eğitime katılan Deniz polislerine katılım belgesi verildi.

1 2

 

 

 

 

isobder

2015 yılında kuruldu

Sevebilirsin...